Curatorial Programme
Curatorial Programme

Huidige adviseurs

Amal Alhaag
(curator, cultureel programmeur, radiopresentator, curatoriaal team Sonsbeek 20-24)

Antoine Deul
(mede-oprichter Black Renaissance)

Aude Christel Mgba
(CP alumnus 2018-2019, curatoriaal team Sonsbeek 20-24) 

Beatrix Ruf
(bestuurslid Stichting Hartwig, directeur Strategies and Programs, Garage Museum of Contemporary Art, Moskou)

Bonaventure Bejeng Soh Ndikung 
(oprichter SAVVY Berlin, directeur Sonsbeek 20-24)

Britte Sloothaak
(curator Stedelijk Museum Amsterdam)

Charl Landvreugd
(kunstenaar, Hoofd Onderzoek en Curatorial Practice, Stedelijk Museum Amsterdam)

Daria Bukvić
(kunstenaar)

Fadwa Naamna
(CP 2016-2017 alumnus en gast curator van Gemeentelijke Aankopen 2020 bij het Stedelijk Museum Amsterdam)

Georgia Sagri
(kunstenaar, professor Athens School of Fine Arts)

Hicham Khalidi
(directeur Jan van Eyck Academie)

Jennifer Tee
(kunstenaar)
 

 

 

​Jo-Lene Ong
(curator, CP alumnus 2017-2018 en Fellow 2018-2019)

Lex ter Braak
(kunstenaar)

Moosje Goosen
(schrijver, criticus en onderzoeker)

Manthia Diawara
(schrijver, filmmaker, cultuurtheoreticus, onderzoeker en kunsthistoricus)

Nikolay Alutin 
(curator, CP alumnus 2018-2019 en Fellow 2019-2020)

Patricia Kaersenhout
(kunstenaar en mede-oprichter Black Renaissance)

Quinsy Gario* 
(dichter en kunstenaar)

Rosa te Velde
(onderzoeker)

Saskia Bos
(directeur de Appel 1984–2006)

Vincent van Velsen*
(curator, criticus, curatoriaal team Sonsbeek 20-24)

Wayne Modest
(directeur van het Research Centre for Material Culture (RCMC), het onderzoeksinstituut van het Nationaal Museum van Wereldculturen en hoogleraar Material Cultural and Critical Heritage Studies van de Vrije Universiteit, Amsterdam)

Willem de Rooij
(kunstenaar en hoogleraar bij Städelschule, Frankfurt)

Zippora Elders
(directeur Kunstfort bij Vijfhuizen, curatoriaal team Sonsbeek 20-24)

* CP mentorschap van deze leden van het bestuur van de Appel is unaniem goedgekeurd door dit bestuur

Voormalige adviseurs

Tony Cokes
(kunstenaar en hoogleraar) 

Vivian Ziherl
(oprichter Frontier Imaginaries en onafhankelijke curator) 

Imara Limon
(curator Amsterdam Museum en adviseur the Black Archives) 

Geir Haraldseth
(directeur Rogaland Kunstsenter, Noorwegen) 

Saskia Bos
(voormalig directeur de Appel, en oprichter
van het Curatorial Programme) 

Miriam Wistreich
(directeur UKS, Noorwegen en CP Alumnus 17/18) 

Emily Pethick
(directeur Rijksakademie en voormalig artistiek directeur The Showroom, London) 

Kate Strain
(artistiek directeur Grazer Kunstverein) 

Prem Krishnamurthy
(curator en ontwerper, directeur K, Berlijn) 

Anselm Franke
(Hoofd Beeldende Kunst en Film, HKW, Berlijn) 

Biljana Ciric
(What Should/Could Curating Do?, Belgrade) 

Julia Morandeira Arrizabalaga
(Oprichter “La escuelita”, CA2M in Madrid) 

Jan Verwoert
(schrijver, criticus en curator) 

Grégory Castéra
(COUNCIL) 

Christine Sun Kim
(kunstenaar) 

Yasmil Raymond
(curator)

Nomaduma Rosa Masilela
(kunstenaar, curator en schrijver)

Pierre Bal-Blanc
(kunstenaar)

Darby English
(kunsthistoricus)

Patricia Kaersenhout
(kunstenaar en mede-oprichter Black Renaissance)

Jason Dodge
(kunstenaar)

Sepake Angiama
(educator en curator) 

Henk Slager
(hoofd MaHKU Utrecht Graduate
School of Visual Art and Design)

Nat Muller
(curator en criticus) 

Renzo Martens
(kunstenaar) 

Clare Butcher
(curator en educator) 

Marcus Verhagen
(schrijver en criticus) 

Aaron Schuster
(professor and critic) 

Sarah Demeuse
(curator and writer) 

Anthony Huberman
(directeur en hoofd curator CCA Wattis Institute) 

Inke Arns
(curator) 

Zoe Beloff
(kunstenaar) 

Keren Cytter
(beeldend kunstenaar en schrijver) 

Natasha Ginwala
(curator, onderzoeker en schrijver) 

Leah Gordon
(schrijver) 

Xenia Kalpaktsoglou
(curator) 

Prem Krishnamurthy
(curator en editor) 

Raimundas Malasauskas
(schrijver) 

Paul O’Neill
(curator, schrijver en kunstenaar) 

Marina Abramovic
(kunstenaar) 

Floris Alkemade
(architect) 

Carolyn Christov Bakargiev
(curator, schrijver en kunsthistoricus) 

Mieke Bal
(onderzoeker) 

Carlos Basualdo
(curator) 

Frederique Bergholz
(mede-oprichter en curator If I can’t dance
I don’t want to be part of your revolution) 

Liesbeth Bik
(beeldend kunstenaar) 

Claire Bishop
(kunsthistoricus, criticus en schrijver) 

Jeroen Boomgaard
(kunsthistoricus en kunstcriticus)

Thomas Boutoux
(curator, schrijver en uitgever 

Marie de Brugerolle
(kunsthistoricus, curator,
kunstenaar en dramatist) 

Dan Cameron
(curator) 

Paul Chan
(beeldend kunstenaar) 

Deborah Cherry
(onderzoeker) 

Binna Choi
(directeur Casco) 

Ade Darmawan
(kunstenaar, curator) 

Ann Demeester
(directeur Frans Hals Museum,
De Hallen Haarlem) 

Charles Esche
(directeur Van Abbemuseum, curator) 

James Elkins
(kunstcriticus) 

Hendrik Folkerts
(curator Documenta 14) 

Alex Farquharson
(curator) 

Annie Fletcher
(curator Van Abbemuseum) 

Elena Filipovic
(directeur Kunsthalle Basel) 

Nina Folkersma
(curator, kunstcriticus) 

Anselm Franke
(curator, criticus) 

Tom van Gestel
(directeur SKOR, curator, adviseur) 

Teresa Gleadowe
(curator, schrijver) 

Ann Goldstein
(curator, voormalig directeur Stedelijk Museum Amsterdam) 

Nicoline van Harskamp
(kunstenaar) 

Pablo Helguera
(kunstenaar, performer, schrijver, directeur
Adult and Academic Programs at the Museum of Modern Art, New York) 

Paulo Herkenhoff
(curator, criticus) 

Eva Meyer-Hermann
(curator, schrijver) 

Maria Hlavajova
(oprichter en artistiek directeur
BAK, Utrecht) 

Jens Hoffmann
(schrijver, curator) 

Christian Jankowski
(kunstenaar) 

Xander Karskens
(directeur Cobra Museum) 

Adam Kleinman
(schrijver) 

Kasper König
(curator) 

Maxine Kopsa
(directeur Kunstverein) 

Mark Kremer
(curator) 

Lars Bang Larsen
(kunstcriticus, curator, schrijver) 

Sven Lütticken
(schrijver, onderzoeker) 

Raimundas Malasauskas
(curator, schrijver) 

Chus Martínez
(hoofd Institute of Art,
FHNW Academy) 

Marga van Mechelen
(onderzoeker, schrijver) 

Edi Muka
(kunstcriticus, curator) 

Ieva Misevičiūtė
(beeldend kunstenaar) 

Gerardo Mosquera
(curator) 

Paul O’Neill
(curator, schrijver) 

Peggy Phelan
(onderzoeker) 

Martijn van Nieuwenhuyzen
(curator Stedelijk Museum Amsterdam) 

Hans Ulrich Obrist
(curator, criticus, kunsthistoricus) 

Donald Preziosi
(kunsthistoricus) 

Edi Rama
(politicus, kunstenaar, schrijver,
en premier van Albanië) 

Dieter Roelstraete
(schrijver, curator Documenta 14) 

Martha Rosler
(beeldend kunstenaar) 

Beatrix Ruf
(curator) 

Nicolaus Schafhausen
(artistiek directeur Kunsthalle Wien) 

Margriet Schavemaker
(kunsthistoricus, artistiek directeur Amsterdam Museum) 

Aaron Schuster
(onderzoeker) 

Basak Senova
(curator, schrijver en ontwerper) 

Simon Sheikh
(curator, schrijver) 

Seth Siegelaub
(curator, verzamelaar, schrijver) 

Valerie Smith
(onderzoeker) 

Lisette Smits
(onderzoeker, curator) 

Hito Steyerl
(kunstenaar) 

Anna Tilroe
(onderzoeker, criticus) 

Jalal Touffic
(kunstenaar, filmmaker, schrijver) 

Ulay
(beeldend kunstenaar) 

Alexis Vaillant
(curator) 

Jan Verwoert
(schrijver) 

Barbara Visser
(beeldend kunstenaar) 

Florian Waldvogel
(directeur Kunstverein Hamburg) 

Huib Haye van der Werf
(curator, adviseur) 

Rein Wolfs
(directeur Kunsthalle Friedericinum
Kassel, kunsthistoricus, curator) 

Tirdad Zolgadr
(curator, schrijver) 

Nathalie Zonnenberg
(kunsthistoricus, curator)

en meer.